Kategorie
Marketing w wyszukiwarkach

Co to jest SEO?

SEO (Search Engine Optimization) – jest to proces, dzięki któremu strona www pojawia się wyżej na stronie wyników wyszukiwania ( np. w Google.pl) po wpisaniu konkretnego słowa kluczowego bądź frazy.

SEO (Search Engine Optimization) – jest to proces, dzięki któremu strona www pojawia się wyżej na stronie wyników wyszukiwania ( np. w Google.pl) po wpisaniu konkretnego  słowa kluczowego bądź frazy.  Celem SEO jest zwiększenie ruchu na stronie kierowanego bezpośrednio  z wyszukiwarek.  Im wyżej strona pojawia się po wpisaniu danej frazy bądź słowa kluczowego tym częściej będzie odwiedzana przez internautów. W celu odnalezienia strony, która najlepiej odpowiada zapytaniu użytkownika wyszukiwarka posługuje się odpowiednimi algorytmami.

Wysoką pozycję strony WWW w wyszukiwarce można osiągnąć przy pomocy kilku czynności, m.in.:

  • Optymalizacja kodu strony: Czyli odpowiednie rozmieszczenie słów kluczowych w kodzie strony. Istotne jest, aby umieścić słowa i frazy pod które serwis chce się pozycjonować, ale również takie które dobrze opisują zawartość strony. Należy uważać, żeby nie wprowadzać zbyt dużej ilości słów ponieważ wyszukiwarka może to zinterpretować to jako technikę spamerską
  • Optymalizacja treści zawartej na witrynie: Przy tworzeniu treści strony należy odpowiednio często umieszczać słowa kluczowe i frazy pod które strona chce się pozycjonować. W uzyskaniu wysokiej pozycji strony w rankingu pomaga również umieszczenie dużej ilości informacji o danej dziedzinie w formie przygotowanej (zoptymalizowanej) dla wyszukiwarki.
  • Budowanie bazy linków do strony  (Link popularity): Link popularity to ocena jakości i ilości linków, które prowadzą do strony www. Wyszukiwarki opierają swoją ocenę na liczbie odnośników z innych stron do tej, która jest oceniana. Istotna jest jakość strony z której pochodzi odnośnik. Analiza wszelkich linków ma charakter dynamiczny (boty wyszukiwarek na bieżąco przeszukują, skanują zasoby sieciowe) dlatego wyniki wyszukiwania są aktualne.
  • Projekt nawigacji wewnątrz serwisu: Przejrzysta nawigacja ułatwia botom wyszukiwarek indeksowanie całej zawartości serwisu dlatego warto podstronom nadawać odpowiednie adresy (np. adres  prowadzący do podstrony z kontaktem powinien wyglądać następująco: www.logicsearch.pl/kontakt.html). Do każdej podstrony powinien prowadzić link, tylko wtedy bot wyszukiwarki będzie mógł ją zaindeksować. Gdy serwis jest rozbudowany warto również dodać mapę strony, ułatwi to przeszukiwanie i przeglądanie strony zarówno użytkownikom jak i botom wyszukiwarek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *